Yasa Dışı Su Ürünleri Avcılığına 81 İlde Eş Zamanlı Çapraz Denetimler Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yasa dışı su ürünleri avcılığına yönelik rutin denetimlere ek olarak ülke genelinde karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, balık halleri, soğuk hava depoları, balıkçı gemileri..

Yasa Dışı Su Ürünleri Avcılığına 81 İlde Eş Zamanlı Çapraz Denetimler Başladı
Yayınlanma: Güncelleme: 66 views

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yasa dışı su ürünleri avcılığına yönelik rutin denetimlere ek olarak ülke genelinde karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, balık halleri, soğuk hava depoları, balıkçı gemileri ve yol güzergâhlarında çapraz ve eş zamanlı denetimler başlatıldı.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri de diğer illerle eşzamanlı olarak Yalova genelindeki karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, balık halleri, soğuk hava depoları ve balıkçı gemilerine yönelik denetlemelere başladılar.

Denetlemeler sayesinde deniz ve iç sularda bulunan su ürünlerinin korunup geliştirilmesi yoluyla ülke ekonomisine katkı sunulurken, hayvansal gıda ihtiyacı karşılanıyor ve biyoçeşitliliğin devamı sağlanıyor..

Su ürünleri denetim ekipleri tarafından sucul zenginliklerin bilimsel, çevresel, ekonomik ve sosyal hususlar göz önüne alınarak sürdürülebilir olarak işletilmesi ve yasa dışı su ürünleri avcılığının engellenmesi amacıyla zaman mefhumu gözetmeden yıl boyu aralıksız rutin denetimler yapılırken, kuralsız ve küçük boyda balık avcılığının ve satışının önlenmesi için çapraz ve rutin denetimler de gerçekleştiriliyor.

29 Eylül Cuma günü gece yarısına kadar sürecek denetimlerde yasa dışı su ürünleri avcılığına ve satışına ilişkin şikâyetler de anlık olarak değerlendirilecek. Balıkçılığın sürdürülebilirliği kapsamında rutin denetimler ise av sezonu boyunca devam edecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.