Yenişehirlioğlu Çiftlikköylülere Tahsin Paşa’yı Anlattı

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı’nda Derviş, Payitaht Abdülhamid’de Tahsin Paşa gibi karakterlere hayat veren Yazar ve Aktör Bahadır Yenişehirlioğlu, Ramazan Söyleşileri kapsamında Çiftlikköylülerle Saklıbahçe Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Çiftlikköy Belediye Başkanı..

Yenişehirlioğlu Çiftlikköylülere Tahsin Paşa’yı Anlattı
Yayınlanma: Güncelleme: 258 views

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı’nda Derviş, Payitaht Abdülhamid’de Tahsin Paşa gibi karakterlere hayat veren Yazar ve Aktör Bahadır Yenişehirlioğlu, Ramazan Söyleşileri kapsamında Çiftlikköylülerle Saklıbahçe Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın karşıladığı Yenişehirlioğlu, izleyicilerle bir araya geldiği süre içinde hayatından, oynadığı karakterlerden, yazarlığa nasıl başladığından, anılarından, siyasete giriş sürecine kadar çeşitli konulardan söz etti. Yenişehirlioğlu’na program sonrasında Başkan Silpagar tarafından çiçek ve anı tabağı hediyeleri takdim edildi. Program sonrası Çiftlikköylülerden büyük ilgi gören Yenişehirlioğlu, birlikte fotoğraf çektirme isteklerini kırmazken, salondaki seyircilerle de selfie çekimi yaptı.

“İNSANOĞLUNUN AYARI, YAŞADIKLARINDAN ÇIKIYOR ORTAYA”

Söyleşisinde insanoğlunun ayarının yaşadıklarından ortaya çıktığını anlatan Yenişehirlioğlu, “İnsanoğlu annesinden doğduğu andan, toprağın bağrına gireceği zamana kadar kendi menkıbesini yaşıyor. Önemli olan bu menkıbeyi dolu dolu geçirmek. İnsanoğlunun evsafı (niteliği), ayarı, yaşadıklarından çıkıyor ortaya. Her zaman güllük gülistanlık hayat beslemez insanı. Hayatta karşılaştığımız travmalar, acılar da besler insanı. Yazar olmayı çok arzu ediyordum, hevesimdi, 2011’de avukatlığı bıraktıktan sonra bir gecede yazdığım kitaplar Türkiye’nin önemli yayınevleri tarafından kabul gördü. Bu yazarlık serüveni devam ederken hiç ummadığım bir zamanda yani planlamadığım bir şekilde oyunculuk başladı” diyerek rol aldığı yapımlarda edindiği deneyimleri de aktardı.

“SAATÇİ HÜSNÜ ÖLDÜ, ERTESİ GÜN ABDÜLHAMİD’İN KARŞISINDA TAHSİN PAŞA OLDUM”

Sevda Kuşun Kanadı’nda dizisinde rol alırken, yeni proje nedeniyle bir günde nasıl set değiştirdiğini anlatan Yenişehirlioğlu, “Dizide Sayın Cumhurbaşkanımızın gençliği, Alparslan Türkeş’in gençliği gibi, yaşayan ve önemli yer işgal etmiş sanatçıları anlatıyoruz. Orada ben de Saatçi Hüsnü’yü oynuyorum, derin bir adam, tasavvufi geçmişi olan bir adam, Mehmet Zait Kotku’nun sağ kolu, gerçek bir karakter. Erbakan siyasete atıldığı zaman Saatçi Hüsnü’nün elini öpmüş, dua istemiş. Dizide beni çok sevdiler, Saatçi Hüsnü’yü. 22 bölüm oynadık, dediler ki TRT’den geldiler, ‘seni öldüreceğiz’ dediler. Siz istediniz diye oynuyorum, niye öldürüyorsunuz, halk da çok sevdi, dedim. Çok büyük bir proje var, Abdülhamid’i çekeceğiz, oradaki Tahsin’i oynamanı istiyoruz, dediler. O sebeple orada ben ‘Eşhedü en la ilahe illallah’ dedim, beni vurdular öldüm, ertesi İzmit’te kafamda fes, ‘Hünkarım’ diyen bir adama dönüştüm” diye anlattı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.