Altınova Kent Müzesi, Hizmete Girdi

Altınova Kent Müzesi, görkemli bir törenle açıldı. Müze, bölgenin zengin tarihini sergileyerek kültürel mirası ön plana çıkarıyor. Altınova Kent Müzesi, coşkulu bir açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılış, saygı duruşu..

Altınova Kent Müzesi, Hizmete Girdi
Yayınlanma: Güncelleme: 145 views

Altınova Kent Müzesi, görkemli bir törenle açıldı. Müze, bölgenin zengin tarihini sergileyerek kültürel mirası ön plana çıkarıyor.

Altınova Kent Müzesi, coşkulu bir açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından müzeye katkı sağlayan vatandaşlara plaket verildi.

Gelecek nesillere aktarılacak

Törene; CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, Yalova Müze Müdürü Sinan Özbey, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Açılışın ardından katılımcılar, müzenin içinde gezinti yaparak bölgenin derin kültürel bağlarını keşfetme fırsatı buldular. Altınova Kent Müzesi’nin, kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması açısından önemli bir rol oynayacağına inanılıyor.

İlçenin tarihini anlatıyor

Açılış töreninde konuşan Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, müzenin bölgenin tarihini anlamak isteyenleri cezbetmek ve turizmi canlandırmak adına önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Başkan Oral konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün burada müzemizi açacağız. Sadece kent müzesi değil, aynı zamanda resim sergimizde var. Binanın üst katında çocuklarımız, gençlerimiz için icathane dediğimiz bir alan var. Bu bina hem belediye binası hem de sosyal, kültürel ve bilimsel bir bina. Dolayısıyla burayı kullanmak gerekiyor.

“Yeni mekân lazım”

Bu mekân bize yetmeyecek büyük ihtimal 3-5 sene. Bağımsız yeni bir binada daha gelişmiş ve yüzeyi sergilemiş olacağız. Çünkü daha bu sabah yeni bilgiler ve belgeler geldi depremle ilgili. Yalova’da ilk çiçek festivalinin yapıldığı fotoğraflarla ilgili bu binanın bulunduğu alandaki eski belediyemizde Sayın Ahmet başkanımız, Kemal başkanımızın, personellerimizin olduğu, belediyenin çalışmaları ve depremle ilgili yeni fotoğraflar geldi. Dolayısıyla bunlar eklenecek. Her geçen gün ben şuna da inanıyorum ki aşağıdaki müzeyi görünce buradaki vatandaşlarımızın evlerinden, köşelerden, çadırlardan, yeni belgelerin, bilgilerin, fotoğrafların devamının da geleceğine inanıyorum. Dolayısıyla gelişecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.