Kadir Çöpdemir ve Hasan Kaçan Yalova’da Gençlerle Buluştu

Yalova Belediyesi, 2022-2023 ‘Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu’, gençlik buluşması ile devam etti. Bu kez ‘Buluşma Noktası’ isimli programın konukları televizyon ve radyo programcısı Kadir Çöpdemir ile karikatürist,..

Kadir Çöpdemir ve Hasan Kaçan Yalova’da Gençlerle Buluştu
Yayınlanma: Güncelleme: 193 views

Yalova Belediyesi, 2022-2023 ‘Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu’, gençlik buluşması ile devam etti. Bu kez ‘Buluşma Noktası’ isimli programın konukları televizyon ve radyo programcısı Kadir Çöpdemir ile karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan oldu.

Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gençlik buluşmasını Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, eşi Gökşen Tutuk ile Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman da izledi. Gençlerin ve Yalovalıların büyük ilgi gösterdiği programda Çöpdemir ile Kaçan, hayat tecrübelerini paylaştı.

“ŞİKAYET ETMEKTEN VAZGEÇİP ÜRETMEMİZ LAZIM”

Gençlere seslenen usta oyuncu Hasan Kaçan, “Şikayet etmekten vazgeçip üretmemiz lazım. Ben hep ürettim. Peşinden koştuğum ne ise mutlaka ondan sonuç aldım. Biz seferle mükellefiz zaferle değil. Bizler uçağa biniyoruz ama o uçak o hale gelene kadar birçok aşamadan geçti. O sırada birileri ‘bu uçak uçamaz’, birileri ‘böyle şey yapılır mı?’ diye eleştirdi. Birileri o eleştirilere karşı geldi ve ısrarla üzerine gitti. Nihayetinde birileri uçtu. Önemli olan başlatmak. Biz başlatalım, gerekirse başkaları bitirsin” dedi.

“MÜCADELELER SERGİLEYEREK BİZLERE KAĞIDI ÜRETTİ”

Televizyon ve radyo programcısı Kadir Çöpdemir ise esprileriyle güldürdü. “Kuşkusuz tepkiler ve bizi yolundan çevirmek isteyenler olacaktır” diyen Çöpdemir, “İbrahim Müteferrika dönemini düşünün. Üstadı da yolundan çevirmek isteyenler olmuştur ancak o mücadeleler sergileyerek bizlere kağıdı üretti. Kendisi bizlere Yalova’da kağıthaneyi kurdu. Bizlerin de zorluklara göğüs germesi lazım” şeklinde konuştu.

BAŞKAN VEKİLİNDEN YALOVA KAĞIDI

Programın ardından Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, konuklara hem teşekkür plaketi hem de Yalova Kağıt Müzesi’nde geleneksel yöntemlerle üretilen, üzerinde isimlerin yazılı olduğu kağıt tablo hediye etti.

Yalova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Gelenekten Geleceğe İbrahim Müteferrika Kültür Sanat Sezonu” programları Aralık ayında da dolu dolu devam edecek. Tüm vatandaşlara açık olan etkinlikler ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Etkinlikler hakkında bilgi almak isteyenler Yalova Belediyesi web sayfasını ziyaret edebilir ya da belediyenin sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.