YTSO Başkanı Becan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi’nin bağımsızlık adına geri dönmeyi asla düşünmeyen kahraman askerlerin tarihe attığı en büyük imza olduğunu belirten Başkan Becan, mesajında şu ifadelere yer verdi; Tüm Dünyaya eşi benzeri görülmemiş şekilde..

YTSO Başkanı Becan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı
Yayınlanma: Güncelleme: 159 views

Çanakkale Zaferi’nin bağımsızlık adına geri dönmeyi asla düşünmeyen kahraman askerlerin tarihe attığı en büyük imza olduğunu belirten Başkan Becan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tüm Dünyaya eşi benzeri görülmemiş şekilde örnek olacak bu zafer tüm olumsuz koşullara rağmen kazandığımız en büyük zaferlerdendir. Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün ne kadar büyük bir askeri deha olduğunu bir kez daha ortaya koyması, İki yüz elli binden fazla şehidin kanıyla boyanan Çanakkale koyları ve şehitlerden adım atılacak yer kalmayan Çanakkale topraklarında göstermiş olduğumuz var olma mücadelesidir.

“Türk milleti, Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde genç, yaşlı, çocuk demeden verilen büyük mücadele ile kazanılan Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin vatanına, bağımsızlığına, istiklal ve istikbaline karşı şartlar ne olursa olsun sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Bugün de aynı inanç ve kararlılıkla birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize sahip çıkacak, her alanda ve her cephede daha çok çalışarak geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir destan yazan ve ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi de şükranla yâd ediyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.