YTSO İşletme Gelişimini Desteklemek İçin Önemli Adımlar Atmaya Hazırlanıyor

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, bölgedeki işletmelerin sürdürülebilir büyüme ve gelişimini desteklemek amacıyla önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sunulan “Kurumsallaşma Teknik Destek Programı” kapsamında, üyelerimiz..

YTSO İşletme Gelişimini Desteklemek İçin Önemli Adımlar Atmaya Hazırlanıyor
Yayınlanma: Güncelleme: 593 views

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, bölgedeki işletmelerin sürdürülebilir büyüme ve gelişimini desteklemek amacıyla önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sunulan “Kurumsallaşma Teknik Destek Programı” kapsamında, üyelerimiz için yepyeni bir fırsat sunuyoruz.

Proje ile ilgili açıklama yapan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, “Daha önce dijitalleşme, yeşil enerji ve kurumsallaşma gibi konularda başarıyla gerçekleştirdiğimiz projelerle, bölgesel işletmelerin gelişimine katkı sağladık. Şimdi ise aile şirketlerinin ve üretici kooperatiflerinin kurumsal düzeylerini artırmayı ve sürdürülebilirliklerini güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bu kapsamda, “Aile Şirketleri ve Kooperatiflerde Kurumsallaşma – Sürdürülebilirlik” başlıklı projemizi başlatıyoruz. Proje, bölgede faaliyet gösteren aile şirketlerinin ve üretici kooperatiflerinin mevcut durumlarını tespit etmeyi, karşılaştıkları zorlukları ve ihtiyaçları analiz etmeyi amaçlıyor. Bu önemli adımların ardından çözüm odaklı danışmanlık hizmetleri sunulacak, kapasite artırıcı eğitimler düzenlenecek ve işletmelerin geleceğe yönelik eylem planları, yol haritaları ve strateji belgeleri hazırlanacak.

Projemiz en az 10 aile şirketi veya üretici kooperatifini içerecek şekilde tasarlandı. Bu işletmelerin kurumsallaşma süreçlerini desteklemek ve sürdürülebilirliklerini sağlamlaştırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirilecek. Projenin amacı, işletmelerimizin rekabet güçlerini artırmak, daha etkin bir kurumsal yapı oluşturmak ve uzun vadeli başarılarını teminat altına almak. İşletmelerimizi daha güçlü, sürdürülebilir ve rekabetçi hale getirmek için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın sağladığı 200.000 TL’lik hibe desteği ile bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgedeki işletmelerin gelişimine ve kalkınmasına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aile şirketleri ve üretici kooperatiflerini destekleyerek, bölge ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.